Aktualności

XXXII Międzynarodowy Turniej o Złotą Ciupagę Góralską

IMG_1284_0.jpg

W dniach 05-06. 10.2019 w iście jesiennych warunkach ( deszcz, niska temperatura ) w  Żywcu odbył się międzynarodowy turniej łuczniczy w którym udział wzięli zawodnicy ŁUKS Jedlicze. W zawodach uczestniczyło 137 zawodników z polski i Ukrainy.

Drużyna juniorów młodszych w składzie: Michał Stach , Wojciech Szafran, Dawid Smyka w pojedynku finałowym pokonała drużynę z Żywca i zajęła pierwsze miejsce, rewanżując się tym samym za zeszły rok kiedy to nasi zawodnicy musieli uznać wyższość miejscowej drużyny.

III Runda Pucharu Rzeszowskiego Okręgowego Związku Łuczniczego

DSC_3820-x_0.jpg

W sobotę 28 września na stadionie LKS Moderówka odbyły się zawody łucznicze, w których wzięło udział 94 zawodników i zawodniczek z 9 klubów województwa podkarpackiego.

Zawody uroczyście otworzyła Pani Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik. Podczas otwarcia uhonorowano Mistrzynię Polski Juniorów Natalię Babiak z Trampu Jarosław oraz Katarzynę Kozioł Mistrzynię Polski Juniorów Młodszych oraz uczestniczkę Mistrzostw Świata w Madrycie z ŁUKS Jedlicze.

Pogoda dopisała i zawody przebiegły sprawnie dzięki zaangażowaniu rodziców zawodników oraz sympatyków łucznictwa w Jedliczu/Moderówce.

Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie górskim

DSC08687_0_0.jpg

W dniu 9 września 2019 w Lublinie na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kolarstwie górskim XC Gminę Jedlicze oraz województwo podkarpackie reprezentowali zawodnicy Sekcji Jedlicze Team działającej przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji..

Zawody w tej olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego odbyły się na specjalnie przygotowanej trasie, o dużej skali trudności, z licznymi technicznymi przeszkodami, wymagającej zarówno dużych umiejętności technicznych oraz przygotowania kondycyjnego.

Reprezentacja naszej Gminy na tych ważnych zawodach spisała się rewelacyjnie zdobywając wysokie lokaty, w tym medale.

Sara Bodkowska – brązowy medal
Jakub Półchłopek – brązowy medal