X edycja Biegu Ulicznego „Jedlicka Siódemka”

IMG_6466_0.JPG

Na dobry początek w ramach „Jedlickiej Siódemki” w dniu 8 czerwca 2019 r. odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział łącznie 75 – ciu chłopców i dziewczynek w kategoriach od przedszkolaka do gimnazjalisty. Podczas imprezy najmłodsi biegacze rywalizowali ze sobą na dystansach 100 m i 200 m, uczniowie do klasy VI szkoły podstawowej mogli sprawdzić swoje siły na dystansie 600 m, zaś klasy VII, VIII oraz gimnazjaliści biegali na dystansie – 800 m. W tym roku trasa nie była wymagająca, ale upał dał się wszystkim we znaki. Impreza pod wieloma względami była wyjątkowa, chociażby ze względu na bardzo dobrą pogodę jak i ogromny entuzjazm i zaangażowanie samych biegających. Rywalizacja była bardzo zacięta. Zawodnicy do samego końca dzielnie walczyli o miejsce na podium, oczywiście w duchu fair-play. Nie zabrakło również miejsca na radość i dobrą zabawę. Każdy kto dobiegł na metę otrzymał pamiątkowy medal oraz słodki upominek, natomiast najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki. Nagrody wręczali Prezes MUKS-u Podkarpacie Jedlicze Pan Bril Piotr oraz Dyrektor GOSiR-u Jedlicze Pan Florczak Wojciech.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok !!!

Wyniki w załączniku.

W tym samym, upalnym dniu w Biegu Głównym oraz Nordic Walking, blisko 200-stu startujących walczyło o tytuł najlepszego zawodnika i zawodniczki podczas już X jubileuszowej edycji Biegu Ulicznego „Jedlicka Siódemka. Na 7 kilometrowej trasie, która w tym roku, w związku z okrągłym jubileuszem przebiegała w odwrotną stronę niż zwykle - zawodnikom towarzyszyły punkty z wodą, a także wodne kurtyny. Otwarcia „Jedlickiej Siódemki” a także wręczenia pucharów dokonali: Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Ryszard Zagórski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu Wojciech Florczak oraz Prezes MUKS Podkarpacie Jedlicze Piotr Bril. Po dotarciu na metę wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, wodę, słodkie wsparcie w postaci wafelka a na sam koniec ciepły posiłek.

W kategorii OPEN wśród mężczyzn zwyciężył Wojciech Pelczar z Dobieszyna pokonując trasę z wynikiem 20:30.83, zaś wśród pań najszybciej na mecie pojawiła się  Anna Skóra z Jedlicza w czasie lepszym od zeszłego roku o ok. 2 minut tj. 26:05.98.

W kategorii Nordic Walking na pierwszym miejscu uplasował się Marcin Michalec z Krosna z czasem 35:20.02, zaś wśród pań zwyciężyła Małgorzata Oleksyk, mieszkanka Ustrzyk Dolnych pokonując trasę w 42:07.76.

Wyniki w załączniku.

Organizatorzy: Gmina Jedlicze, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu oraz MUKS Podkarpacie Jedlicze składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji tegorocznego biegu.

Sponsorem głównym imprezy był ORLEN Południe S.A.

 

Zapraszamy za rok!

GOSiR Jedlicze

WYNIKI OFICJALNE BIEGU JEDLICKA SIÓDEMKA 2019

WYNIKI BIEGI DZIECIĘCE

IMG_6372_0.JPG

IMG_6430_0.JPG

IMG_6461_0.JPG

IMG_6437_0.JPG

IMG_6514_0.JPG

IMG_6698_0.JPG

IMG_6726_0.JPG