Nowe oświetlenie w hali GOSiR w Jedliczu

IMG_1363_1.JPG

Hala widowiskowo – sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu nabrała blasku, i to dosłownie, ponieważ zakończyła się wymiana przestarzałego oświetlenia metalo-halogenowego na nowoczesne oświetlenie LED. Rok 2020 to bardzo trudny czas pod względem funkcjonowania ośrodków sportu. W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa – COVID 19, z powodu wprowadzonych obostrzeń sanitarnych nasza działalność została mocno ograniczona. Jednakże nie jest to rok całkowicie stracony. Owszem nie doszła do skutku organizacja wielu cyklicznych wydarzeń sportowych, ale w zamian za to zrealizowano inwestycje, których przeprowadzenie w normalnym czasie, z wielu względów, było by mocno utrudnione.

Po kompleksowym odnowieniu wszystkich pomieszczeń na obiekcie wraz z halą główną i widownią przeprowadzonym w czasie gdy ośrodek był całkowicie zamknięty (szczegóły: http://www.gosir-jedlicze.pl/pl/node/855) oraz renowacji parkietu (szczegóły: http://www.gosir-jedlicze.pl/pl/node/917) przyszedł czas na oświetlenie.

46 przestarzałych opraw oświetleniowych metalo-halogenowych o łącznej mocy 16 900 W, zostało zastąpionych 34 nowoczesnymi oprawami oświetleniowymi LED o łącznej mocy 5 100 W. Jest to kolejna inwestycja, która znacząco wpłynie na komfort korzystania z usług ośrodka, a przede wszystkim pozwoli trzykrotnie obniżyć koszty zużycia energii elektrycznej. Ponadto nowe oprawy wyposażone zostały w system bezprzewodowych sterowników, umożliwiających regulację natężenia światła w zależności od panujących warunków na zewnątrz, a także pod kątem rodzaju rozgrywanej w danym czasie dyscypliny sportowej.

Wykonane zadanie, którego łączny koszt wyniósł 53 483,03 zł, było możliwe dzięki akceptacji Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanty Urbanik.

Do realizacji zadania zostały wybrane firmy: Ledolux Poland Sp. z o.o. z Głogowa Młp. oraz F.P.U.H Elektroserwis z Dąbrówki, które zostały wyłonione w drodze postępowania ofertowego.

 

Serdecznie zapraszamy.

Dyrektor GOSiR Jedlicze

 

IMG_1363_0.JPG

IMG_1359_0.JPG

IMG_1365_0.JPG

IMG_1371_0.JPG

IMG_1372_0.JPG