Na zalewie Chlebianka w sobotę 24 maja, odbyły się Otwarte Zawody Spławikowe z okazji 20 – lecia Koła Wędkarskiego PZW „Jętka”.
Uroczystego powitania oraz otwarcia zmagań dokonał Prezes koła Jacek Warżołek i Zastępca Burmistrza Gminy Jedlicze Katarzyna Bęben. W imieniu władz samorządowych wręczyła ona Jubilatom okolicznościową statuetkę wraz z życzeniami wielu sukcesów na kolejne lata funkcjonowania koła.
Pomimo kapryśnej pogody, do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych stawiło się dwudziestu zawodników. Jak się śmieją sami wędkarze: „Ponoć każda pogoda jest dobra, aby posiedzieć i porozmyślać nad wędką, a rybkom jest wszystko jedno!”
Całość wydarzenia zwieńczyło wręczenie nagród zwycięzcom poszczególnych kategorii przez Przewodniczącą Rady Miejskiej w Jedliczu Annę Kwiatkowską oraz wspólne ognisko, przy którym organizatorzy serwowali pyszną kiełbaskę oraz znakomity bigos.
Klasyfikacja końcowa:
Kategoria Kadet:
1 miejsce - Franciszek Mazurkiewicz,
2 miejsce - Lilianna Brańska,
3 miejsce - Maja Glazar – Twardzik
Kategoria Junior:
1 miejsce - Wiktor Gąsior.
Kategoria Senior:
1 miejsce - Tomasz Furmański,
2 miejsce - Damian Jureczko,
3 miejsce - Andrzej Chyżyński.